O nás

Jak to vše začalo?
V červnu roku 2007 jsme se přestěhovali z Mostu do rodinného domu v Patokryjích. V Mostě v bytě s námi bydleli dva Labradoři černý a krémový, kteří si na baráku začali užívat venkovní výběh a najednou nám doma začalo být smutno. Sice nám dělala společnost naše 10letá papouščí Žako slečna, která opakuje to co se doma řekne, ale stále něco chybělo na pořádné pomazlení.
Rozhodování nebylo jednoduché, protože chodíme do práce, děti do školy a proto padlo rozhodnutí na kočičku. A tak jsme si na jaře roku 2008 jeli do Mostu pro Perskou činčilu, dali jsme jí jméno Amálka. Nechtěli jsem, aby jí bylo samotné smutno a pořídili jsme ji v lednu 2009 britskou kamarádku Darinku z CHS Gemka Most. Darinka nás přivedla k rozhodnutí začít chovat kočičky a založit tak chovatelskou stanici. Na naší první výstavě v Mostě jsme se zamilovali do plemene Mainské mývalí kočky a už byla zanedlouho doma Elisabethka z CHS North Beauty. No a co si budeme nalhávat výstavy mne natolik okouzlily, že se nám ta kočičí rodinka začala postupně rozrůstat.
Chováme kočičky pro radost, samozřejmostí je rozmazlování. Naši kočičáci mají volnost pohybu po celém domě. Nemají žádná omezení a zákazy. Mají volný průlez přes dům do venkoní voliéry. Příští rok se chystáme voliéru rozšířit a vytvořit našim miláčkům větší venkovní komfort. Kocouřiska mají svůj velký zařízený pokoj, který obývají pouze v době naší nepřítomnosti.

 

Copyright (c)Od Hry Zlatník